Очі, мозок

Я багатьом говорю про важливість зору, слуху та інших видів дотику. І про взаємозв'язок з мозком, в т.ч. депресіями та деменцією. І про важливість відновлення, підтримки, піклування вчасно.
Дуже важливо відновлювати баланс натягу-розслаблення око-рухових м'язів, їх еластичність. І з цього приводу існує (Урра) вже безліч різноманітних розробок.

Мозку для нормальної роботи потрібна сенсо-моторна (від органів чуття і від рецепторів від руху) інформація.

Розширення можливостей, спектру зорових, нюхових, смакових, слухових, тактильних рецепторів, а також всілякі рухові практики – все на підтримку когнітивної здатності (і не тільки);
А тим, кому потрібна ще мотивація "від / для мозку";), читайте далі різні витяги з книги "Мозок, що зцілює себе" Норман Дойдж. Там можна також прочитати багато історій-випадків людей, які знову знайшли свої очі.


Мозок, що зцілює себе

…Для зору необхідна цілісна, активна сенсорномоторна система. Це означає, що мозок повинен бути в змозі контролювати рух очей, відчувати, як цей рух впливає на зоровий образ, що формується, і користуватися цим зворотним зв'язком для переміщення очей у нове положення. Сліпота – це просто пасивний сенсорний дефіцит, оскільки зір – це моторна активність. Зір – це сенсорна і моторна активність, тому сліпота у часто частково пов'язані з проблемами руху.Окуляри та очі

Окуляри коригують зір, додатково заломлюючи світло, що потрапляє в око, тому він фокусується на сітківці. Вони є зручним підручним засобом: надійно усувають розпливчастість і допомагають позбутися головного болю. Але окуляри не «лікують» основну проблему: напруга очей та короткозорість нікуди не йдуть і становище лише погіршується. Сильна короткозорість пов'язана з великим ризиком відшарування сітківки, глаукоми, макулярної дистрофії та катаракти, і кожен із цих діагнозів може призвести до сліпоти. Для Бейтса усунення потреби у носінні окулярів через пом'якшення симптомів короткозорості було превентивною, а не просто косметичною медициною.
Очі та рух

Око має рухатися, щоб бачити


У міру зниження тонусу м'язів очей нервова система теж розслабляється


Відповідно до біхевіористської оптометрії зір є набір навичок, які піддаються тренуванню.Використовуй очі чи втрати

За той час, поки він був сліпим, це око зникло з його внутрішнього тілесного образу. Тілесний образ має психічний компонент (наше суб'єктивне чуттєве сприйняття тіла) та фізичний компонент (сенсорні нейрони у наших картах у мозку).

... втратив відчуття того, де саме знаходиться його праве око. Оскільки мозок діє за принципом «використовуй або втрати», то при порушенні сенсорної функції орган, пов'язаний з нею, перестає надсилати в мозок нормальні сигнали.Нейропластичність

Те, як ми користуємося нашими очима, впливає на наш мозок і буквально спрямовує його розвиток. Очі мають силу включати і вимикати процеси нейронної пластичності. Нещодавно проведене дослідження показало, що, по суті, нейропластичні зміни в зоровій системі починаються не від мозку, а від очей.
«око повідомляє мозку, коли потрібно ставати пластичним». Відкриття того, що пластичність мозку зумовлена змінами у сітківці, що реагує на візуальну стимуляцію, – це важливий доказ нашої основної тези про те, що мозок та психічну активність не можна розглядати окремо від тіла.


Центральний/периферійний зір та тривожність

Звичка більшості людей покладатися на центральний зір, особливо у тих, хто більшу частину дня сидить за комп'ютером і дивиться на екран за півметра від себе, формується за рахунок обмеження периферійного зору. Периферійний зір дає бачить контекст подій. Центральний зір, сфокусований на подробицях, упускає контекст із виду. Центральний зір – це краї, лінії та деталі, але вони ні з чим не пов'язані, – каже він. – Звичка до центрального зору створює у нас відчуття відчуженості від того, що відбувається, а це фундаментальна проблема.Розвивайте, удосконалюйте

Стародавні (включаючи буддистів і древніх йогів, …), були обмежені механістичної метафорою мозку, яка домінувала у науці останні чотириста років. Вони могли розглядати зір як здатність психіки, що розвивається, а значить, допускали можливість його спрямованого розвитку і вдосконалення.


Друзі, улюблені, читачі, письменники, грачі,
відводьте очі частіше від монітора/телефону
займайтеся любов'ю, їжте смачну їжу, помічаючи запах, смак і післясмак, грайте на музичних інструментах та/або в тактильно-спортивні або просто тактильні ;) ігри, дивіться на різні краси близько-далеко по діагоналі де завгодно, слухайте птахів, ходіть по траві, любіть, робіть, насолоджуйтесь :)

Ваша @alivebodymind

#alivebodymind #піклуйтесяпросебе #мійкабінетнаколесах #мійдімнаколесах

#піклуйтесяпросебе #alivebodymind #мійкабінетнаколесах #мійдімнаколесах

Чарівного Вам дня, настрою, сил та радості на все, що Вам зараз хочеться!