Де болить?

Дуже часто помічаю, що саме в тому місці, де болить, починають розминати чи просити щось когось зробити із цією зоною. Або запитують: що робити “з цим місцем”.
При цьому дуже хочеться нагадати про цілісну систему. І найчастіше (крім прямих травм) болить зовсім не в тому місці, де “причина” цього самого болю.
Ось наприклад,

я поламала ногу (зараз не розбираю, що саме призвело до цього), після чого я довго цю ногу берегла так як перелом складний і потрібно дати час цьому місцю як слід зрости.

Щоб її (ногу) краще оберігати, я максимум навантаження переношу на другу ногу. В результаті чого відбувається не тільки дисбаланс у м'язово-зв'язковій системі двох ніг, а й розподіл навантаження навіть у тій же більш навантаженій нозі йде не зовсім по тій траєкторії, як задумано структурою кісток та зв'язково-м'язового апарату.

Вище ж відбувається перекіс тазу, який тягне за собою (у спробах вирівнятися у вертикальніше положення) викривлення хребта в поперековому відділі, далі намагаючись врівноважитись вище – у грудному та шийному відділі.
!!! А всі наші внутрішні органи інервуються саме звідти – із нервових сплетень, що виходять між хребцями.
Крім цього, наші очі прагнуть розташовуватися горизонтально. І як же я вирішу це питання, – щоб дивитися горизонтально, – я ще більше викривлятиму шию і, можливо, щесь що – всіляко підтримуючи себе.

І питання: чому у мене болить шия, зона біля або під лівою лопаткою та в суглобі між крижом та тазовою кісткою?
Ось звідки раптом почалися питання із травленням чи інші зміни у грудній та черевній порожнині?
І ось я піду на масаж шиї. І мені може, звичайно, полегшає. На деякий час. А може, мені полегшає в шиї, а заклинить щелепу. Або відгукнеться ще десь.

Це приклад. Дуже реальний поширений приклад.

Навіщо я це розповідаю?

Щоб поінформувати чи нагадати, що болить не там, де дуже потрібна допомога.
Болить найчастіше там, де не справляються “вигрібати за когось іншого”.

І як я, у якого болить, можу себе підтримати?

Якщо немає сил ресурсів і всім собою кричите – приходьте до фахівця. Або просто приходьте. Це важливо: давати собі підтримку, давати собі час, місце, робити собі подарунки.

І крім цього, якщо є ресурс і хочеться знайти в собі того, хто завжди поруч, того, хто найкраще знає, що прямо зараз потрібно, того, хто дає час, слухає, найкращий друг та підтримка собі.

Запрошую слухати себе цілісно. Все тіло, всього/всю себе. Структурально, емоційно, вісцерально, енергетично.
Це усвідомлення через рух - те, що допомагає нашій нервовій системі побачити себе цілісно, перестати оберігати, якщо вже немає необхідності, самопідтримувати, самовідновлюватися.

Запрошую слухати, робити невеликі рухи, слухати взаємозв'язки “ось якщо я повертаю голову вправо, то що відчуваю у лівому коліні чи п'яті? І які емоції у мене з'являються чи згасають? що відчуваю, що відчуваю? скільки в мене енергії? І так про себе. За бажанням, з щоденниковою практикою.

І так, можливо, спочатку буде відповідь "я нічого не відчуваю, не помічаю. Так часто буває. Ми дуже довго привчали себе не відчувати. І ось зараз хочеться просто запросити до дослідження. Дати час. Усьому. Не очікувати щось виявити. Просто досліджувати. Бути. Рухатися таким, як є. Обіймати все, що приходить. Обіймати плач чи сміх, давати місце. І дякувати.

Усьому є місце. Це відбувається. Прямо зараз. Не вчора/35 років тому чи завтра. Прямо зараз.

Мені є місце. Я є.

#піклуйтесяпросебе #alivebodymind #мійкабінетнаколесах #мійдімнаколесах

Чарівного Вам дня, настрою, сил та радості на все, що Вам зараз хочеться!